Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazınız.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

İnsanlarla iletişim kurarken dikkat etmemiz gereken bazı kurallar bulunur, bu kuralların başında karşımızdaki insanı dinleyerek ona da söz hakkı tanıyarak konuşmaya dikkat edin.

Konuştuğunuz kişilerin anlayabileceği cümleler kurmaya özen gösterin. Son yıllarda bozulan kültürle konuşma diline fazlaca argo kelimeler girmiştir. Elimizden geldiği kadar bu argo kelimeleri kullanmamaya dikkat edin.

Karşımızdaki insan hangi düşüncede olursa olsun, sabırlı olmayı, düşüncelerine saygı göstermeyi vede sinirlerimize hakim olmayı bilmeliyiz. İnsanlarla şakalaşacaksak yapacağımız şakanın ayarını iyi ayarlamalıyız. Size soru soran birisine mutlaka cevap vermeye özen gösterin.


Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

İnsanlar toplum içinde yaşayan bireysel ilişkileri olan sürekli  çevresindeki insanlarla iletişim halindedirler. İnsanlar çevrelerindeki iletişim kurarken bazı kurallara uyması gerekir. Bu kurallara uydukları takdirde hem insanlarla konuşurken daha kolay  iletişim  kurarlar hemde onlara saygı  gösterdiklerini hissettiriler.

Karşınızdaki ile konuşurken karşımızdakini dinlemeyi bilmeliyiz. Sabırlı olmalı, karşımızdaki insanın düşüncelerine saygı göstermeli, karşınızdaki insanlarla konuşurken anlayabileceği cümleler kurmayı sinirlerinize hakim olmayı, sorulara cevap vermeyi  vede insanlarla konuşurken incitmeden gönlünü alarak konuşmaya dikkat etmeliyiz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak