Ders Notları

Çevrenizden bildiğiniz imece faaliyetlerine örnekler veriniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sizler de Çevrenizden bildiğiniz imece faaliyetlerine örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizler de Çevrenizden bildiğiniz imece faaliyetlerine örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Çevremde bildiğim bir şok imece usulü vardır bu isimlerden bazıları bir proje ödevine örnek vermek gerekirse proje ödevinde herkesin bir görevi vardır herkes kendi görevini yaparak toplu halde güzel bir proje ortaya çıkartabiliriz birisi konuyu anlatırken bir diğeri de hazırlan bir diğeridir yazı çıkartır böylelikle herkes bir şey yaparak büyük bir şey meydana getirebiliriz imece usulü çevremizde işlerimizi daha kolay yapmanızı sağlamaktadır.


Sizler de Çevrenizden bildiğiniz imece faaliyetlerine örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap:   Çevrimli bildiğin bir sürü imece faaliyetler vardır bunlardan bir tanesi ailemde annem ve babamın evişlerini birleşmesidir herkesin bir görevi vardır bu görevi üstlenerek evdeki işleri daha kolay ve daha güzel bir şekilde yapmaktan eller bu görevler benle kardeşimin üstüne de düşmektedir imece usulüyle yapılan faaliyetler daha kolay olup insanların yorulmasına engellenmektedir siz de çevrenizde imece usulü kullanarak hem karşınızdaki insanı yormazmış hem de kendini bir işin ucundan tutmuş olursunuz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çevremizde birçok insan kış hazırlıklarını imece şekilde yapmaktadır.örneğin Doğu bölgelerinde yapılan pekmez kuru üzüm pestil , bulgur, mercimekve kuru yemiş gibi birçok ürünleri toplarken kuruturken birbirlerine yardım ederler ayrıca kış hazırlıklarında ahırların temizlenmesi odun yakacak gibi birçok ihtiyacın depolanması gibi birçok işleri beraberce ve sırayla imece usulüyle yapmaktadırlar bu ülkemizin birçok yerinde yapılan yardımlaşma ve dayanışma örneğidir kış hazırlıkları ayrıca cenazelerde düğünlerde mevlütlerde ve birçok davetlerde Türk milleti beraberce yardımlaşarak birçok için üstünden gelmektedir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.