Çevrenizi gözlemlediğinizde genel olarak temiz buluyor musunuz? Nasıl bir çevrede yaşamak isterdiniz? | Forum Sayfa Cevapları

Çevrenizi gözlemlediğinizde genel olarak temiz buluyor musunuz? Nasıl bir çevrede yaşamak isterdiniz?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çevrenizi gözlemlediğinizde genel olarak temiz buluyor musunuz? Nasıl bir çevrede yaşamak isterdiniz? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

Çevremi gözlemlediğim zaman genel olarak temiz bulmuyorum. Çünkü çevremdeki çöplerin çoğu yerlerde insanlar ellerindeki çöpleri yedikleri yiyeceklerin ambalajlarını veya kullanmadıkları eşyaları gelişi güzel yerlere atmaktadırlar.

Ayrıca bozulmuş kaldırımlar altyapısı tamamlanmamış yollar atık sularının akarsuya oradan da denizlere karışması çevremin sağlıksız bir şekilde olmasına sebep olmaktadır. Ayrıca çevremde yeşil alan yok denecek kadar az bulunmaktadır.

Yaşamak istediğim çevre çöplerin yerlerde olmadı insanların atıklarını ayrıştırarak geri dönüşüm bilinci oldukları bir toplum oluşmuş şekilde kaldırımlarının temiz yollarının düzenle insanların yürüyüş ve kullanabilecekleri yürüyüş ve bisiklet yollarının olduğu yeşil alanların bol olduğu atık sularının temizleme tesislerinden geçirerek su ve denizde temiz su olarak verilmesi sağlayan yeşil doğaya uyumlu bir yerde yaşamak isterdim. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevrenizi gözlemlediğinizde genel olarak temiz buluyor musunuz? Nasıl bir çevrede yaşamak isterdiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 16 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Aziz
error: Kopya Yasak