"Çevreye karşı duyarlı olmak" konulu bir metin yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

“Çevreye karşı duyarlı olmak” konulu bir metin yazınız.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe “Çevreye karşı duyarlı olmak” konulu bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Çevreye karşı duyarlı olmak” konulu bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bir insan olarak sürekli olarak çevreye karşı duyarlı olmamız gerektiğini ifade etmek gerekmektedir.

Çevre bizlerin Yaşamının en iyi şekilde ilerleyebilmesi doğada var olan ihtiyaçlarımızın karşılanması ve doğa içerisinde yaşayan canlıların en iyi şekilde evlerinin muhafaza edilmesi için insanların çevreyi harabe etmeden gelecek nesilleri teslim ederek hem gelecek nesil insanların hem de var olan hayvanların neslinin korunması gerekmektedir.

İşte bu nedenle Sonuç olarak çevrenin korunması ve çevrenin sürekli olarak geliştirilmesi için ağaçlar dikilmeli çöpler geri dönüşüme adapte edilmesi gerektirmektedir.


“Çevreye karşı duyarlı olmak” konulu bir metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Çevreye karşı duyarlı olmak konulu bir metin bizlere çevrenin ihtiyaç duyduğu sorunları belirtmek amacıyla büyük bir önem taşıdığını ifade etmek gerekmektedir.

İnsanların iyi bir insan ve iyi bir birey olabilmesi için çevreyi koruması çevrede var olan hayvanların hayatının en iyi şekilde yaşayabilmesi için çevreyi Farabi etmeden bir yaşam sürmesi ve ihtiyaçlarını çevrenin korunarak geliştirerek karşılanması gerektiğini ifade etmemiz gerekmektedir.

Çevre bize Allah’ın emaneti olan bu güzel dua ya Hem gelecek nesillerin en iyi şekilde dünyada yaşayabilmesi amacıyla hem de Doğa içerisinde yaşayan canlıların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amacıyla Harab edilmemesi gerekir Ayrıca bu canlıların yiyeceklerini bulabilmesi amacıyla Doğa sürekli olarak geliştirilmesi ve dünyanın güzelliğine güzellik katılması gerekmektedir.

Sonuç olarak bir insan olarak hem hayvanların hem gelecek nesillerin yaşamı korumak amacıyla duana ihtiyacımız olan şeyleri yıkmadan harabe etmeden almamız ve Doğan’ın sürekli olarak ağaçlandırılacak ve çöplerin geri dönüşüme adapte edilmesi ile güzel bir dünya oluşturmanız gerekmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

“Çevreye karşı duyarlı olmak” konulu bir metin yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!