Çevreyi kirletmek canlılara ne tür zararlar verir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Çevreyi kirletmek canlılara ne tür zararlar verir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Çevre kirlenmesi neticesinde insanlar ve canlılar huzursuz hissederler ancak bundan daha kötü olarak hastalıklar artar ve çok sayıda mikrop ortamı kaplar. İnsanlar tiksinti duyar  pis yerlerde olmaktan dolayı rahatsızlık duyarlar. Hastalıkların önlenmesi çok zor olur, bulaşıcı hastalıklar çoğalır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevreyi kirletmek canlılara ne tür zararlar verir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Denizlerin kirletilmesi toprağın kirletilmesi yaşamış olduğunuz çevrenin kirletilmesi havanın kirletilmesi yeryüzünde yaşayan tüm canlıların sağlık sorunları ile çeşitli sorunlarla ve çevre kirliliği ile mücadele edebileceğini görebiliriz. Çevre kirliliği canlıların ortak sorunudur çevre kirliliği olduğu zaman sağlık sorunları ortaya çıkar çevre kirliliği olduğu zaman resimlerimize elde ettiğimiz toprağımız hayvanlarımız zarar görebilir çevre kirliliği gelecek nesilleri de etkilemektedir hava kirliliği su kirliliği toprak kirliliği ve çevre kirliliği tüm canlılara zarar verir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!