Çiçeklerin yaşamımızdaki önemini aile büyüklerinizden yardım alarak araştırınız. | Forum Sayfa Cevapları

Çiçeklerin yaşamımızdaki önemini aile büyüklerinizden yardım alarak araştırınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Çiçeklerin yaşamımızdaki önemini aile büyüklerinizden yardım alarak araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çiçeklerin yaşamımızdaki önemini aile büyüklerinizden yardım alarak araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Çevremde çok fazla çiçek var . Hepsinin renkleri ve kokuları çok başka. Ben çiçekleri çok severim. Çiçekleri her gören insan mutlu olur. Çiçeklerin yaşamımızdaki önemi çok büyüktür. Ailemdeki herkes çiçekleri çok sever. Demek ki çiçekler herkesi mutlu eder.Ailemdeki herkes çiçeklerin hayatımızda güzel anılar yaptığını söyler.


Çiçeklerin yaşamımızdaki önemini aile büyüklerinizden yardım alarak araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Çiçeklerin yaşamımızdaki önemi aslında çok büyüktür. Çiçekleri herkes çok sever. Ben ve ailem çiçek gördüğümüz zaman çok mutlu oluruz. Çiçekler hem sokakları ve girdikleri süsler hemde böcekleri besler. Mesela arılar , çiçekleri dolaşarak bal yapmak için gerekli şeyleri toplarlar.  Çiçekler böceklere ev olurlar. Böceklerde onlarla beslenir.

Çiçekler ve bitkiler ilaç yapımında da kullanılır. Hepimiz zaman zaman hasta oluruz. Mesela gül yağının bile birçok şifası vardır. Birçok çiçek vardır. Hepsininde doğada görevi vardır. Kendi görevlerini biliyormuş gibi çok güzel hareket ederler. İnsanlar doğada olan bu çiçekleri toparlar ve bunları ilaç yapan şirketlere yollarlar. Bizde o ilaçları eczanelerden alırız.

Ayrıca çiçekler insanların ruhuna da etkileri vardır. Bunu doktorlar söylemiştir. Ayrıca çiçeklerle uğraşan insanlarda stresi daha kolay yenebilirler.

Ben çiçeklerin kokularını da çok severim . Çiçekleri koklayan insanlar her çiçekte farklı duygular hissederler. Parfüm kokuları her ne kadar güzel olsa da sağlığa zararı vardır. Ama çiçeklerde böyle zarar verici bir şey yoktur.

Birçok insanda kendilerine verilen çiçekleri hatıra olarak saklar ve kuruturlar. Böylece çiçekleri uzun süre saklayabilirler. Bu çiçekleri gördükçe hatıraları akıllarına gelir ve mutlu olurlar. Çiçeklerin yararı saymakla bitmez. Bunlar sadece birkaç faydası. Daha birçok yararı vardır.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,Çiçeklerin hayatımızdaki önemi ilkokul

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çiçeklerin yaşamımızdaki önemini aile büyüklerinizden yardım alarak araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Elif
Ödevim vardı sizin sayenizde bitirdim
Merve
Çiçekler günlük hayatımızda doğal güzellikleri ile bilinirler zaman ve kokularını kokladığımız zaman büyük bir huzurla onları severiz Ayrıca birçok çiçekten kış çayı da ve bitki çayı da elde edilmektedir Ayrıca birçok çiçek olarak bildiğimiz bitki evimizde yemeklerimizde kullandığımız meyve ve sebzeler dir balkonumuzda bahçenizde ve evinizin herhangi bir bölgesine çiçek ekmek ve bunu yetiştirmek çok güzel olabilir çünkü çiçekler renklerinden ve korkularından dolayı insanların çok sevdiği bitkiler arasında yer almaktadır dünyamızda birçok çiçek çeşidi bulunmaktadır bunlara örnek vermek gerekirse papatya gül karanfil gibi çok sevdiğimiz çiçekleri örnek verebiliriz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak