Ders Notları

Çiftçiye veya fırıncıya emeklerinden dolayı bir teşekkür mektubu yazalım.

3. Sınıf Türkçe Çiftçiye veya fırıncıya emeklerinden dolayı bir teşekkür mektubu yazalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çiftçiye veya fırıncıya emeklerinden dolayı bir teşekkür mektubu yazalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgili Çiftçi ;

Bizlerin ekmek elde etmesi için sürekli olarak tarlada verdiği emekler için minnettarız. Bizlerin ekmek elde etmesi için soğuklarda ekim yaparak, sıcaklarda hasat yaparak bizlere ekmeğin ulaşması için büyük bir mücadele verdin. Bu büyük mücadele için sana teşekkür ederiz..


Çiftçiye veya fırıncıya emeklerinden dolayı bir teşekkür mektubu yazalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgili Fırıncı ;

Her sabah bizlerin ekmek ihtiyacını karşılamak için en erken sen kalkar ve ekmek fabrikasına gidersin. Bizleri sabahları sıcak, taze ekmek almamız için çalışır ve sıcak olan o fırının önüne geçerek bizlere ekmek pişirirsin. Bizlere ekmek ulaştırmak için verdiği mücadele için sana minnettarız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çiftçiler ekmiş oldukları buğdayları çeşitli aşamalardan geçerek insanların hizmetine sunmaktadır. Ek inmekte olan buğdaylar doğum halinde verimli topraklara ekilir daha sonra belli aşamalar ve suçlamalardan geçerek vermesi beklenir Hasan zamanı geldiği zaman çiftçilerin hastalığıyla bunlar toplanarak çeşitli fabrikaları gönderilip un haline getirilir. Daha sonra günümüzde ekmeği aldığımız fırıncılar bu oyunu alarak çeşitli your ama ve şekil verme işlemlerinden sonra bizim sofralarımıza sunmaktadırlar. Ekmek Türk toplumunda kıymetini bir nimettir. Binlerce aşamalardan sonra sofralarımıza gelen ekmeği israf etmemek çok önemlidir. Ayrıca ekmek sofralarımızın baş tacıdır. Emeği geçen çiftçiler ve fırıncılar ekmeğimize en güzel şekilde aksatmadan biz insanlara sunmaktadır. Bu sebeple ihtiyacımız kadar ekmeği tercih etmeli gereğinden fazla ekmeği israf etmemeliyiz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.