Cinsiyetin belirlenmesinde etkili olan kromozom erkek bireylerden mi gelir yoksa dişi bireylerden mi? Neden?


Fen Bilimleri Öğretmeni

8. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Cinsiyetin belirlenmesinde etkili olan kromozom erkek bireylerden mi gelir yoksa dişi bireylerden mi? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Cinsiyetin belirlenmesinde etkili olan kromozom erkek bireylerden mi gelir yoksa dişi bireylerden mi? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Cinsiyetin belirlenmesinde etkili olan kromozom erkek bireylerde kaynaklanmaktadır. Erkek eğer x kromozomu gönderirse erkek, y kromozomu gönderirse kız olmaktadır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Cinsiyetin belirlenmesinde etkili olan kromozom erkek bireylerden mi gelir yoksa dişi bireylerden mi? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
8 sınıf fen bilimleri ders kitabı kitabımızda bulunan tüm ödevlerimizi her zaman Forum sayfa sesi yardımıyla kısa özlü başarılı ve istediğim gibi birçok bilgiyi barındıran bilgileri bularak ödevimi tamamlıyorum bu sayfada bulunan bilgi ve cevaplar sana sayesinde birçok konuyu güzel bir şekilde kavrıyorum Forum sayfa sitesi ailesinin verdiği cevaplar ve bilgiler de sizler de matematik fen bilimleri ve Türkçe ders kitaplarımızda bulunan tüm konuları ve bilgileri hemen öğrenerek kavrayabilirsiniz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!