Ders Notları

Cisimler, insanlar ve diğer canlılar tamamen hareketsiz olsaydı günlük yaşamımızda nasıl değişiklikler olurdu?

6. Sınıf Fen Bilimleri Cisimler, insanlar ve diğer canlılar tamamen hareketsiz olsaydı günlük yaşamımızda nasıl değişiklikler olurdu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Cisimler, insanlar ve diğer canlılar tamamen hareketsiz olsaydı günlük yaşamımızda nasıl değişiklikler olurdu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Böyle olsaydı hayat devam etmezdi. Çünkü insanlar hareket etmeden sadece nefes almakla hayatta kalamazlar. Hareket ederek yemek yemek ve su içmek , giyinmek gibi hayatta kalmak için gerekli şartları yerine getirmek zorundadır. İnsanlar ve hayvanlar ölürlerdi.


Cisimler, insanlar ve diğer canlılar tamamen hareketsiz olsaydı günlük yaşamımızda nasıl değişiklikler olurdu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Cisimler, insanlar ve diğer canlılar tamamen hareketsiz olsaydı günlük yaşamımızda biterdi. Çünkü insanlar ve hayvanlar yemek içmek gibi mecburi hallerini hareket ederek yaparlar. Eğer hareketsiz olsaydık bunları yerine getiremez ve ölürdük. Dolayısıyla böyle bir hayat mümkün değildir. İnsan ve hayvanlar bunun için hareket eder şekilde yaratılmışlardır. Hayatlarının devamı için hareket etmek şarttır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde gördüğümüz tüm cisimler ve canlılar hareketsiz olsaydı asla yaşamsal fonksiyonları mızı ve günlük işlerimizi yapamazdık. Cansız varlıklar hareket edebilmek için canlı olan birçok varlığa ihtiyaç duyarlar. Canlı varlıkları uygulamış olduğu kuvvet sayesinde nesnel hareket ettirilebilir ve günlük yaşamdaki tüm işlevler gerçekleşir. Ayrıca canlılar eğer hareket etmeseydi yaşamları için gerekli olan barınma çalışma beslenme ve birçok konudaki aktivitelerinden uzak kalır ve böylece hayat yol almazdı.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.