Ders Notları

Çocukluğunuzda eğlenmek için neler yaptığınızı, uçurtmayı nasıl uçurduğunuzu, uçurtma savaşı yapıp yapmadığınızı vb. anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Çocukluğunuzda eğlenmek için neler yaptığınızı, uçurtmayı nasıl uçurduğunuzu, uçurtma savaşı yapıp yapmadığınızı vb. anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çocukluğunuzda eğlenmek için neler yaptığınızı, uçurtmayı nasıl uçurduğunuzu, uçurtma savaşı yapıp yapmadığınızı vb. anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çocukluğumuzda eğlenmek için genellikle arkadaşlarımızla bilye tasso gibi oyunlar oynayarak eğleniyorduk uçurtma genellikle rüzgarlı olan günlerde ipi yavaş yavaş salarak gökyüzüne süzüle bir rüzgar bularak Gökdere çektiğimiz bir oyundu Evet arkadaşlarımızla uçurtma Savaşı yapmayı da çok severdik.


Çocukluğunuzda eğlenmek için neler yaptığınızı, uçurtmayı nasıl uçurduğunuzu, uçurtma savaşı yapıp yapmadığınızı vb. anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çocukluğumuzda eğlenmek için arkadaşlarımızla beraber topaç oyunu bilye Taso ve gazoz kapaklarından yapmış olduğumuz oyunlarla beraber birçok eğlenceli oyunlar oynar bunun yanında atar gibi günümüzde var olan boklar oyunları oynardık.

Çocukluğumuzda Uçurtmayı arkadaşımızın yardımı ile beraber bir rüzgar bulup koşarak uçurtmanın Rüzgar almasını sağlar ve yavaş yavaş ipini vererek gökyüzüne salarak uçurtma ile eğlenirdik Ayrıca uçurtma ile beraber Yanımızdaki arkadaşlarımızla beraber de birçok uçurtma Savaşı yapmış beraber eğlenceli zaman geçirdiğimizi söyleyebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Biz çocuklar yaz ve Bahar günlerinde oturduğumuz uçurtmanın rengarenk rengarenk yapısıyla gökyüzünde uçmasını arkadaşlarımızla yarış yapmamızı ve uçurtma uçarken güzel hayaller kurmayı çok severiz. Uçurtmalar çok güzeldir. Uçurtma uçurmak her çocuğun hayalinde vardır. Uçurtmalar gökyüzünde dalgalandığı zaman gökyüzünde yükseldiği zaman çok mutlu zaman geçiririz. Uçurtmalar gökyüzünde Ken gökyüzünü izlemek ve gökyüzünün güzelliğine varmak da ayrıca eğlencelidir. Uçurtma uçururken arkadaşlarımıza yarış yapmaktan oldukça güzeldir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.