Ders Notları

Çocukluğunuzun geçtiği yerleri siz yıllar sonra nasıl anlatırsınız?

7. Sınıf Türkçe Çocukluğunuzun geçtiği yerleri siz yıllar sonra nasıl anlatırsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çocukluğunuzun geçtiği yerleri siz yıllar sonra nasıl anlatırsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çocukluğumuzun geçtiği yıllar genellikle arkadaşlık ortamlarının çok güzel oldu beraber çeşit oyunlar oynadığımız mutlu olduğumuz yıllardı.

O dönemlerde internet televizyon gibi birçok elektronik alet olmadığı için arkadaşlarla bolca zaman geçiriyor ve arkadaşlıklar her samimi bir şekilde geliştiğini ifade edebilirim.


Çocukluğunuzun geçtiği yerleri siz yıllar sonra nasıl anlatırsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çocukluğumuzun geçtiği yerleri yıllar sonra anlatmak gerekirse arkadaşlık ortamının çok güzel olduğu beraber arkadaşlarla beraber çeşitli oyunlar oynadığımız mutlu olduğumuz günler olarak ifade edilebilir.

Çocukluğumuzun geçtiği yerler eski dönemlere göre biraz daha kötü olsa da aile ortamının ve komşuluk ilişkileri gibi birçok ortamın daha güzel olduğunu sosyal ilişkilerin en üst seviyede olduğu komşunun komşudan haberdar olduğu bir yıl olarak ifade etmemiz yani anlatmamız mümkün olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çocukken yaşadığımız şehri ve yaşadığımız sokakları gittiğimiz zaman elbette arkadaşlarımızla beraber geçirmiş olduğumuz güzel anılarımızı hatırlarız. Çocukluğumuzda oynadığımız oyunları arkadaşlarımıza yaşadığımız güzel birliktelikleri Ayrıca çocukluğumuz anıları olan birçok yaşanmış anıları yaşadığımız yerlere gittiğimiz zaman oldukça duygusalsiriz. Büyüklerimiz genellikle çocukluk anılarını anlatırlar çocukluk anıları genellikle sokaklarda dedelerinin gitmiş oldukları köylerde geçmektedir burada geçirdikleri güzel zamanda hem de çocuklarının da aynı şekilde zaman geçirmesini isterler çocukluk anılarımızın geçtiği yerlere gitmek elbette ki bizi o günleri götürür.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.