Ders Notları

Çocukluk ve yetişkinlik dönemlerine ilişkin görev ve sorumluluklara örnekler veriniz.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Çocukluk ve yetişkinlik dönemlerine ilişkin görev ve sorumluluklara örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çocukluk ve yetişkinlik dönemlerine ilişkin görev ve sorumluluklara örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Çocukluktaki görev ve sorumluluklarımız; derslerimizi en güzel şekilde yaparak eğitimimizi almak, ailemize yardımcı olmak, büyüklerimize karşı saygılı olmak ve küçüklerimize merhamet göstermek, bize verilen görevleri yerine getirmek ve kurallara uymaktır.

Yetişkinlikte görev ve sorumluluklarımız;  Çalışıyorsak işimizdeki , evde isek evdeki sorumluluklarımızı yerine getirmek , kurallara uymak ve insanı görev ve sorumluluklarımızdır.


Çocukluk ve yetişkinlik dönemlerine ilişkin görev ve sorumluluklara örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsan ister çocuk ister yetişkin olsun hayatının her döneminde görev sorumlulukları vardır. Toplumda yaşamak ve toplumun akışı bir düzene bağlıdır. Bu düzenin var olması için görev ve sorumluluklarımızın en güzel şekilde yerine getirilmesi lazımdır. Çocukluktaki görev ve sorumluluklarımız ile yetişkinlikte görev ve sorumluluklarımız yukarıda anlatılmıştır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çocukluk ve büyüklük önemli ise elbette ki bize düşen görev ve sorumluluklar vardır. Çocukken büyükler gibi çok fazla çalışamaz veya çok fazla sorumluluk sahibi olamıyor biliriz. Bir çocuğun en temel görevlerinden biri elbette ki ya sen bakmadın yapması ev işlerinde yardım etmezsem okuluna ve derslerine hazırlıklı olması derslerine çalışması okula zamanında gitmezsem banyosunu yapması ve alışveriş çöp dökmek ve sofra kurmak gibi temel küçük işleri yapmak gibi örnekler verilebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.