Çok değerli olduğuna inandığınız el yazması bir eser bulursanız ne yaparsınız?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Çok değerli olduğuna inandığınız el yazması bir eser bulursanız ne yaparsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çok değerli olduğuna inandığınız el yazması bir eser bulursanız ne yaparsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Çok değerli olduğuna inandığınız el yazması bir eser bulursa, güvenlik güçlerine haber verir ve müzelere ulaştırılmasına yardımcı olurdum.


Çok değerli olduğuna inandığınız el yazması bir eser bulursanız ne yaparsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Çok değerli olduğuna inandığınız el yazması bir eser bulursak ilk olarak bunu aile büyüklerime bildirmem gerekir. Ardından ailem polislere bilgi vererek eserin korunmasının sağlanması gerekir.

Polislerde, el yazmasını müzeye götürerek korunmasını sağlar.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çok değerli olduğuna inandığınız el yazması bir eser bulursanız ne yaparsınız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Çok önemli tarihi bir yapı olan el sanatlarını veya el yazılarını gördüğümüz zaman önce bir sabunu güvenli olabileceği için yetkili birimlere bildirerek bu tarihi eserin korunmasını veya bu tarihi eserin zarar görmemesi için yetkili kurumlara vermeyi tercih ederdim. Çünkü tarihi eserler ve tarihi el yazmaları bizler için ve gelecek nesiller için medeniyetlerin görgü kurallarını anımsatan ve insanların her zaman görgü kurallarını ve çeşitli bilgilerini anımsattığı bir tarihi eser örneği olarak söylenebilir bunları korumak zarar vermemek ve yetkili birimlere ve korunmasını sağlamak vatandaşlık sorumluluklarımız arasında yer alır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!