Ders Notları

Çok parlak veya loş ışıkta ders çalışmak hangi duyu organımıza zarar verir? Açıklayalım.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çok parlak veya loş ışıkta ders çalışmak hangi duyu organımıza zarar verir? Açıklayalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çok parlak veya loş ışıkta ders çalışmak hangi duyu organımıza zarar verir? Açıklayalım.konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çok parlak veya loş ışıkta ders çalışmak göz duyu organımıza zarar verir.


Çok parlak veya loş ışıkta ders çalışmak hangi duyu organımıza zarar verir? Açıklayalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çok parlak veya loş ışıkta ders çalışmak göz duyu organımıza zarar verdiğini ifade edebiliriz. Gözlerimiz loş ışıkta daha iyi görmek için büyür ve göz tansiyonuna neden olarak zarar verirken, çok parlak alanda ise zarar görerek bağ ağrılarında ve görmede çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalırız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çok parlak ışık saçan ortamlar veya ışığın çok fazla kullanıldığı ortamlarda ders çalışmak gözlerimizi yorabilir ve dikkatinizi dağıtabilir. Ders alacağımız ortamın sessiz az ışıklı dikkat edecek ve dikkatinizi bozacak nesnelerin ışık kaynaklarının olmaması başarıya ulaşmamıza ve dersimizi verimli bir şekilde yapmamıza yardımcı olur.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.