Ders Notları

Cuma gününün Müslümanlar için önemi hakkında bilgi veriniz.

6. Sınıf Din Kültürü Cuma gününün Müslümanlar için önemi hakkında bilgi veriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Cuma günü hakkında birçok hadisi şerif ve ayet vardır. Hem ayeti kerime de bu an özel kılınmış, alışveriş o an yasaklanmış hem de duanın geri çevrilmediği bir an içerisine gizlenmiştir. Bugün camide kılınması farz bir namaz olan Cuma namazı da kılınarak bugünün özelliği kat be kat artmıştır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Cuma günü müslümanlar için kutsal bir gün olarak sayılmaktadır cuma günü cemaatle birlikte öğlen namazı ile beraber Müslümanlar cemaatle namaz kılar cuma gününde salavat oldukça önemlidir bolca salavat okumalıyız Ayrıca cuma sureyi okumak da çok faydalıdır nere sadaka vermek dua et ve ibadet etmek oldukça önemlidir Müslümanlar cuma gününde hayır işleri ile uğraşmaktadır ibadetlerinde yoğunlaşmalı dır öncelikle namazlarına dikkat etmelidir kur’an-ı Kerim’i bolca okumalıdır salavat çekmelidir Ayrıca cuma gününde banyo yapmak tırnak kesmek ses sünnetlerimiz arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.