Cumhuriyet, neden en iyi yönetim biçimidir? Örnek vererek açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Cumhuriyet, neden en iyi yönetim biçimidir? Örnek vererek açıklayınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Cumhuriyet, neden en iyi yönetim biçimidir? Örnek vererek açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Cumhuriyet, neden en iyi yönetim biçimidir? Örnek vererek açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Cumhuriyet yönetimi en iyi yönetim biçimi olmasının temel sebebi halkın direkt olarak yönetimi etki etmesi ve onları yönetecek kişileri oybirliği ile seçilmesinden kaynaklanmaktadır. Vatandaşlar belli bir fikir üzerine yoğunlaşarak belli bir süreliğine onları yönetmek istedikleri insanları seçmesi ve yaptıkları işlere göre gelecek seçimlerde tekrar seçmesi veya azil etmesi olması nedeniyle Cumhuriyet en iyi yönetim biçimi olarak ifade edilmektedir.


Cumhuriyet, neden en iyi yönetim biçimidir? Örnek vererek açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :  Dünya tarihine bakıldığı zaman Cumhuriyet en iyi yönetim biçimi olarak tarih boyunca insanların uyduğu bir yönetim biçimi olarak kabul edilmektedir.

Cumhuriyet yönetimi en iyi yönetim biçiminin olmasının temel sebebi bir milletin kendisini yönetmesi amacıyla oy hakkı ile beraber kendisini belli süreliğine yönetecek olan insanları belli cümleleri seçmesi ve onların belli İcraatlarını kontrol ederek tekrar seçmesi veya azil edilmesi olarak ifade edilmektedir.

İşte bu nedenle Cumhuriyet yönetimi sürekli olarak belli kişilerin yönetimde kalmaması belli kişilerin seçilmesinin yalnız vatandaşların oylarını ve düşüncelerine bağlı olması nedeniyle sürekli olarak değişen ve seçme ve seçilme hakkına sahip olan bir yapının temellerine dayandırılması açısından Cumhuriyet en iyi yönetim şekli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti olarak vatandaşlık görevimizi en iyi şekilde yerine getirilmeli oylarımızı kullanmalı seçme ve seçilme hakkımızın en iyi şekilde kullanmalı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhuriyet yapısını var olan dünya yapısına modernize edilerek korunması ve sürekli olarak Çağdaş medeniyetler uygarlıklar düzeyine çıkarılmasının gerektiğini ifade etmek gerekmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Cumhuriyet, neden en iyi yönetim biçimidir? Örnek vererek açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!