Ders Notları

Cumhuriyetin getirdiği değerleri yaşatmak ve geliştirmek için neler yapılabilir? Tartışınız.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Cumhuriyetin getirdiği değerleri yaşatmak ve geliştirmek için neler yapılabilir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Cumhuriyetin getirdiği değerleri yaşatmak ve geliştirmek için neler yapılabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Cumhuriyeti korumanın en iyi yöntemi Mustafa Kemal Atatürk ün ilke ve inkılaplarını takip etmektir. Çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmek için çok çalışmamız gerekir.


Cumhuriyetin getirdiği değerleri yaşatmak ve geliştirmek için neler yapılabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Cumhuriyet bize atamızdan kalan mirastır. Onu korumak ve güçlendirmek için elimizden geleni yapmamız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmak ve onu yaşatmaktır.

Devrimlerin izinde olmak, onları yok etmeye çalışanlara asla izin vermememiz gerekir. Cumhuriyeti ayakta tutabilmemiz için her zaman çalışmamız, dünya devletleri içerisinde çalışmalarımızla ön sırada olma hakkını elde etmemiz gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Cumhuriyetin bize kazandırmış olduğu yenilikler ve inkılaplar elbette ki saymakla bitmez. Cumhuriyet sayesinde en iyi yönetim biçimine sahibesi Cumhuriyet bize birçok yenilikleri ve inkılapları sunmuş Ayrıca insanların ve halkın kendini yönetebilmek için eve söz hakkı olabilmek için sahip olan tüm imkanları getirmiştir Cumhuriyet ve beraber demokrasiyle yönetilen ayrımı yapmayan ve tüm insanlara eşit bir şekilde sağlık eğitimi düşünce ve çeşitli hakları tanıyan bir sistemde beraber çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmanın başarmış hızdır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.