Daha önce hiç gitmediğiniz bir yer hakkında araştırma yapıp bu yere yaptığınız hayalî bir geziyi anlatan bir mektup yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Daha önce hiç gitmediğiniz bir yer hakkında araştırma yapıp bu yere yaptığınız hayalî bir geziyi anlatan bir mektup yazınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Daha önce hiç gitmediğiniz bir yer hakkında araştırma yapıp bu yere yaptığınız hayalî bir geziyi anlatan bir mektup yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Daha önce hiç gitmediğiniz bir yer hakkında araştırma yapıp bu yere yaptığınız hayalî bir geziyi anlatan bir mektup yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Benim gitmek istediğim yer bunlar önce Türkiye’den veya dünyanın herhangi bir yerinden birçok insanın Henüz gitmediği yer olan gizemli kıta Antartika’ya gitmek isterdim.

Antartika dünyanın en büyük soğuk çölüdür. Burada hava sıcaklığı ortalama – 50 derece kadardır Fakat burada Şili ve Arjantin birer tane küçük kasaba kurarak burada yaşayan insanlar oluşturmuşlardır. Buraya uluslararası birçok uçak iniş yapabilmektedir kargo uçağı şeklindeki uçakların indikleri pistler kardan ve buzdan yapılmıştır.


Daha önce hiç gitmediğiniz bir yer hakkında araştırma yapıp bu yere yaptığınız hayalî bir geziyi anlatan bir mektup yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Sıcak bir yaz günü güneş in insanı yaktığı bir günde büyük kışlık giysilerin dolu olduğu 2 bavulla yola çıktım. Herkes şimdi bu yaz günü ne kışlığı demiştir.

Büyük bir kargo uçağına bindik uzun bir yolculuk eşliğinde güneş in sıcağında terleyerek çıktığımız yolculuğa biraz uyumaya başladım. Aradan geçen uzun süre zarfında üşüyerek kalktım pencereden baktığımda her yer bembeyazdı. Pilotumuz Antarktika ya hoş geldiniz diyerek anons unu çekti üzerimize kalın giysiler ve kar tulumlarımızı giydik botlarımızı giydikten sonra artık inişe hazırdık buzdan bir piste indik ve küçük kasaba ya indik Antartika’da ki yaşam kasabası Chile ye inmiştik.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Daha önce hiç gitmediğiniz bir yer hakkında araştırma yapıp bu yere yaptığınız hayalî bir geziyi anlatan bir mektup yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak