Daha önce koro etkinliklerine katıldınız mı? Katıldıysanız neler hissettiğinizi açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Daha önce koro etkinliklerine katıldınız mı? Katıldıysanız neler hissettiğinizi açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Daha önce koro etkinliklerine katıldınız mı? Katıldıysanız neler hissettiğinizi açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Daha önce koro etkinliklerine katıldınız mı? Katıldıysanız neler hissettiğinizi açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Koro etkiliğinde öncelikle bir disiplin olması gerekir bir şarkıyı hep birlikte söylemek, biraz çalışma ve azim gerektiren bir iştir.

Tek başıma şarkı söylemek eğer sesin iyiyse, her ne kadar zor olsa da heyecanlı ve güzelidir. Fakat koroda ise belli bir disiplin, ses oranı ve tam bir uyum olmak zorundadır. Hiçbir ses diğer sesi geçmemelidir.


Daha önce koro etkinliklerine katıldınız mı? Katıldıysanız neler hissettiğinizi açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Geçen yıl okul korosu kurulduğu söylendi. Öğretmenimiz sınıfta 23 nisan etkinliği içerisinde çocuk şarkılarını söylemek için bir koro oluşturmaya karar verdi. Sınıf içerisinde seçmeler yaparak güzel sesli olan arkadaşlarla on kişilik bir koro ekibi oluşturduk.

Söyleyeceğimiz 7-8 tane parçadan oluşuyordu.Öğretmenimiz,koroya eşlik etmek için piyano çalmayı bilen bir arkadaşımız piyano, flüt çalabilen bir arkadaşımız ve mandolin çalan bir arkadaşımızla minik bir orkestra oluşturdu. Ekip olarak çalışmaya başlayınca hep birlikte çok heyecanlandık, fakat bu çok kolay olmadı.

Öncelikle arkadaşların bu şarkıları hep birlikte çalmayı öğrenmesi gibi, bizimde onlara vokal yapmamız, şarkıya aynı anda girmemiz, nakarat aralarında beklememiz gereken yerleri iyi öğrenmemiz gerekiyordu. Bunun dışarıdan göründüğü gibi kolay olmadığını o zaman anlamış, her gün iki üç saat zamanımızı ayırarak bu şarkılar üzerinde haftalarca çalışmış ve gösteri gününe büyük özenle hazırlanmıştık. Gösteri günü konsere çıkmadan önce aynı renkte güzel kıyafetler giydik, herkes özenle hazırlandı.

Konser dakikasına yaklaştıkça heyecanımız gittikçe artmıştı. Sahneye çıktığımızda tüm tanıdığımız anne, baba ve kardeşlerimiz ellerin de telefonlarla bizi çekmeye hazırlanmışlardı. Konserimize başladığımızda, biz şarkı söylemeye başlayınca heyecanımız yavaş yavaş bitmeye başladı ve öğrendiğimiz şarkıları tek tek söylemeye başladık. Her şarkı aralarında alkışlar geliyordu tüm parçaları bitirdiğimizde tüm salon bizi ayakta alkışlayarak, bize anlatılmayacak bir onur yaşattılar.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Daha önce koro etkinliklerine katıldınız mı? Katıldıysanız neler hissettiğinizi açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!