Ders Notları

Davud Peygamber’in (a.s.) hayatı hakkında bilgi veriniz.

5. Sınıf Din Kültürü Davud Peygamber’in (a.s.) hayatı hakkında bilgi veriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Davud (as) Kudüs’ te doğmuştur. Hazreti Davud (a.s.)’a Zebur isminde ve İbranice dilindeki kitap indirilmiştir Kendisine peygamberlikle beraber hükümdarlık verilmişti. Sesi çok güzel olup, Zebur okuduğu zaman her şey susarak onu dinlerdi.
Zalim bir hükümdar olan Calut’ u öldürmüştür. 100 yaşında vefat etmiş yerini Süleyman (as) ‘a bırakmıştır. Davud (as) orucu diye meşhur olan bir oruç vardır ki, oda Davud peygamberin yaptığı gibi bir gün oruç tutup bir gün tutmadan geçirmektir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Din kültürü ahlak bilgisi ders kitabı mızda Hz Davut ile ilgili detaylı bilgileri öğrenmek istediğiniz zaman burada vermiş olduğunuz kısa özlü anlaştılar cevapları ödevimizi tamamlayarak bu güzel bilgileriniz sayenizde ulaştır verdiğiniz cevaplar ve bilgiler çok güzel sizler sayesinde araştırmak istediğin bütün bilgileri öğrenebilirim peygamberlerin hayatı hakkında çeşitli bilgiler eserler sayesinde sahip olabiliyorum tüm ders kitaplarının cevapları da burada var sözleri çok teşekkür ederim. başarılı cevapları beğenerek takip ediyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.