Ders Notları

Dayanışma ve dayanışmanın toplumların ilerlemesindeki önemiyle ilgili bir grup tartışması yapınız.

6. Sınıf Türkçe Kitabı Dayanışma ve dayanışmanın toplumların ilerlemesindeki önemiyle ilgili bir grup tartışması yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Dinimiz gereği ayrıca biz millet olarakta yardımlaşmaya ve dayanışmaya hoşgörülü olan bir milletiz yardımlaşma ve dayanışmaya en güzel örnekler ramazan ayı içerisinde gerçekleşir.
Ramazan ayı içerisinde bir çok şirket çalışanına veya gücü yeten şahıslar ellerinden geldiği kadar yoksul insanlara yardımlaşmak için ramazan paketi hazırlayarak insanlara en azından senede bir ayda olsa güzel yemekler yedirebilmek için erzak yardımında bulunmaktadırlar. Buda milletimizin ne kadar alçak gönüllü olduğunu gösterir. Ve yardımlaşmayı sevdiğini gösterir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İnsanlar bir arada yaşamanın en temel amaçlarından biri elbetteki birbirlerine yardım etmeleri birbirlerine danışması birbirleri ile bir arada mutlu hiçbir şekilde ihtiyaçlarını karşılayarak yaşanması olduğunu söyleyebiliriz. Yardımlaşma ve dayanışma oldukça önemlidir. Her zaman yakınlarımıza sevdiklerimize yardım etmeliyiz yardım etmek insanı mutlu eder yardım etmek karşıdaki insan ihtiyaçlarını karşılar ihtiyaç sahiplerine yardım ettiğimiz zaman ve bir toplum içerisinde yardımlaşma ve dayanışma içerisinde yaşadığımız zaman toplumun düzenini kurulduğunu söyleyebiliriz toplamdaki huzur mutluluk ve adaletten birbirine karşı olan sevgi ile ve dayanışma ile ayakta kaldığını söyleyebiliriz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.