Defterinize başka insanlara veya canlılara yardım etmenin önemini anlatan bir yazı yazınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Defterinize başka insanlara veya canlılara yardım etmenin önemini anlatan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Defterinize başka insanlara veya canlılara yardım etmenin önemini anlatan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

İnsanlar hayvanlar dünyada tüm canlılar eşit yaratılmış olsa da ellerinde olmayan imkanlardan dolayı eşit olmayabilir.

Bu durumdaki insanlara bir yardım eli uzatmak bizim huzurlu olmamızı hem de Kalbimizin rahat olması sağlar. Sokak hayvanlarına su vermek yemek vermek Soğuk kış günlerinde uygun bir yerde bir kutu ile barınak yapmak ihtiyaç sahibi bir komşumuza yardımda bulunmak Onların da gönüllerini almış onları da biraz huzur vermiş oluruz.


Defterinize başka insanlara veya canlılara yardım etmenin önemini anlatan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Dünya üzerinde tüm canlılar aynı şartlar altında yaşamaktadırlar. Bazı insanlar veya canlılar iyi koşullarda yaşama hakları varken bazı canlıların ise elinde olmayan sebeplerle iyi yerlerde yaşayamazlar. Her insan aynı şartlar altında değildir.

Çevremizde ihtiyacım muhtaç insanlar veya sokak hayvanları bulunmaktadır. Bu insanlara dinimizin de gereği olan yardımlarda bulunmamız. Hem o zor durumda olan kişiye en azından küçük bir umut En azından bir ihtiyacını karşılamamız Onun yüzünü güldürecektir.

Onun hayrını bir teşekkürü ne mazhar olmuş oluruz sokak hayvanlarına da aynı şekilde yardımda bulunabiliriz. Soğuk kış günleri bir barınak evimizin önüne bıraktığımız biraz su ve yemekler onları da unutmamış oluruz bu sayede Biz de kendimiz de iç Huzur bulmuş oluruz.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Defterinize başka insanlara veya canlılara yardım etmenin önemini anlatan bir yazı yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Çevremizde bulunan sokak hayvanlarına yardım etmek bizi mutlu eder ve vicdanımız rahatlatır. İhtiyacı olan sokak hayvanlarına yardım ettiğimiz zaman onların da ihtiyacı karşılanır ve onların da yüzündeki mutluluğa görebiliriz. Sokak hayvanlarının bazı yiyecek içecek barınma gibi temel sıkıntıları olabilir bunları elimizden geldiği kadar yardımlarla karşılayabiliriz Ayrıca sokakta bulunan hayvanların ve evcil hayvanlarımızın bazen sağlık sorunları yaralanmalar gibi sağlık sorunları ortaya çıkarabilir bunların veterinere götürerek veya evde çözülecek bir sistem s bunu halleder ek onlara yardımlarda bulunabiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!