Defterinize "müzik" konulu bir hikâye yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Defterinize “müzik” konulu bir hikâye yazınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Defterinize “müzik” konulu bir hikâye yazınız. Hikâyenizde hayalî unsurlara yer veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Defterinize “müzik” konulu bir hikâye yazınız. Hikâyenizde hayalî unsurlara yer veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Küçük bir çocuktu, daha 5 yaşında sürekli huysuz, sinirli,herşeye ağlayan, uyumayan…

Ailesi onun için ne yapsa fayda etmiyordu. Kreşler, bakıcılar, oyunlar Hiç bir yerde durmazdı. Bir gün babası kulaklığıyla müzik dinlerken onada uzattı belki dinlemek ister diye..

Çocuk kulaklığı taktı ve müzik sesini duyunca büyülenmişçesine oturduğu yerde sadece dinledi. Babası ve annesi şaşkınlıkla onu izliyordu, ilk defa bir şeye karşı çıkmıyor, fırlatmıyordu. Artık müzikle tanışmıştı ve ruhunu dinlendirmiş, ona çok iyi gelmişti.


Defterinize “müzik” konulu bir hikâye yazınız. Hikâyenizde hayalî unsurlara yer veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Eski zamanlarda babaanneleriyle yaşayan iki küçük kardeş varmış. Bu kardeşler sürekli deneyerek yeni oyunlar öğremek ister kendi buldukları oyunlarla saatlerce oynarlarmış. Bir gün ne oynasak diye düşünürken kardeşlerden biri iki tane taşı bir birine çarptırmış ve çok güzel sesler çıkmış, diğer kardeşte elindeki kutuya iki üç tane ceviz koyup sallamaya başlamış çıkan sesler çok güzelmiş.

Büyük bir heyecanla hemen  koşarak babaaannelerine bu yaptıklarını göstermeye gitmişler. Babaanneleri müzik hakkında çok bilgili flüt, gitar, bağlama gibi bir çok aleti çalmayı bilirmiş. “Biz bir oyun bulduk çıkan sesler çok güzel ama ne olduğunu bilmiyoruz, dinlemek ister misin” demişler.Babaanne de büyük bir heyecanla onlarını dinlemiş ve çıkan seslere bayılmış.

-Evet, küçüklerim artık sizi müzikle buluşturmanın vakti geldi.

Demiş. Ve hemen onlara sandığından bağlamasını gitarını çıkartıp göstermiş. Çocuk ne olduğunu bilmedikleri için çok şaşırmışlardı. Babaanneleri onlara enstrümanları ve notaları tek tek öğretmişti. O günden sonra çok güzel üç kişilik bir  koro olmuşlardı. Babaanneleri söylüyor, çocuklar çalıyorlardı. Buda onlara çok büyük keyif veriyordu.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Defterinize “müzik” konulu bir hikâye yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
rümeysa
çok tsk kopya çektim  
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!