Değirmenlerin yerini fabrikaların almasının sebepleri nelerdir? | Forum Sayfa Cevapları

Değirmenlerin yerini fabrikaların almasının sebepleri nelerdir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Değirmenlerin yerini fabrikaların almasının sebepleri nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Değirmenlerin yerini fabrikaların almasının sebepleri nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Değirmenlerin yerini fabrikaların almasının sebebi; teknolojinin gelişmesi, insanlara olan ihtiyacın azaltılarak hem daha çok verim alabilmek , hemde daha kısa ve kolay şekilde , maliyeti az şekilde ürün üretebilmektir.   İnsanlar üretimi hızlandırmak ve kolaylaştırmak adına gelişen teknolojiye ayak uydurmuşlardır.


Değirmenlerin yerini fabrikaların almasının sebepleri nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Teknolojinin gelişmesi günlük hayatımızda birçok değişiklikler yapmıştır. İnsanların tüketim ihtiyacı artmış ve bu yüzden üretimde de gelişmeler görünmüştür. İnsanların artan tüketim ihtiyaçlarını karşılamak için teknolojiler geliştirilmiş ve büyük bir para piyasası oluşturulmuştur. Artık insanlar fabrikaların oluşması ve makineleşmenin hızlanması ile daha kısa sürede ve daha az maliyetlerle , insanlara daha az ihtiyaç ile üretim yapmaktadırlar. İnsanlar un ihtiyaçları için geçmişten bu güne birçok farklı yöntemler kullanmışlardır. İnsan ve hayvan gcü ile yapılan bu yöntemler hem zor hemde daha çok emekle beraber daha az ürün vermekteydi. Değirmenler ardından da fabrikaların icat edilmesi ile beraber büyük bir kolaylık olmuştur. Fabrikalaşmanın olması ile beraber insanlara olan ihtiyaçta azalmıştır Böylece daha az işçi ile insan gücünden tasarruf edilmiş ve insanlar fabrikalarda makineler ile daha çok üretim yapacak gücü bulmuştur. İş verene de bu iyi gelmiştir. Ayrıca artık makineler ile eskiden günlerce hatta aylarca öğütülen unlar artık bir gün veya saatler içerisinde elde edilebiliyor. Bunların hepsi ekonomiyi canlandırmış ve artılar vermiştir.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,değirmenlerin sonu fabrikalar

Ödevini Bulamadıysan ARA

Değirmenlerin yerini fabrikaların almasının sebepleri nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak