Ders Notları

Demokrasinin önemli unsurlarından olan eşitlik ve adalet aynı şey midir? Tartışınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Demokrasinin önemli unsurlarından olan eşitlik ve adalet aynı şey midir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Demokrasinin önemli unsurlarından olan eşitlik ve adalet aynı şey midir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Evet. Demokrasinin önemli unsurlarından olan eşitlik ve adalet aynı şeydir. Çünkü adalet demek herkesin belli kurallar çerçevesinde eşit olarak yargılanması anlamına gelmektedir.


Demokrasinin önemli unsurlarından olan eşitlik ve adalet aynı şey midir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Adalet ve eşitlik kavramları birbirini tanımlayan kavramlardır. İşte bu nedenle Demokrasinin önemli unsurlarından olan eşitlik ve adalet aynı kavramlarının aynı olduklarını ifade edebiliriz. Adaletli bir sistemde eşitlik kavramının esas olarak alınması gerekmektedir. Ancak eşit olan bir yasa düzeninde adaletten söz edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Eşitlik ve adalet elbette ki birbiriyle orantılı olan bir haktır. Adaletli bir ülkede tüm haklarımızı ayrım yapmaksızın eşit bir şekilde faydalanabilir ve eşit bir şekilde haklarımıza sahip olabiliriz. Demokrasinin cumhuriyetin Bir de tanımış olduğu adaletli bir yaşam ve eşit ilk gelen elbetteki yaşanılabilir Bir ülkeyi bize sunmaktadır. Adalet eşitlik kavramları birbirine bağlantılı olan temel haklardır bu haklar sayesinde elbette ki istediğimiz gibi yaşayabiliyor ve istediğimiz gibi düşüncelerimize yer verebiliyoruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.