“Dengeli beslenme” konusuyla ilgili neler hatırlıyorsunuz? Söyleyiniz. | Forum Sayfa Cevapları

“Dengeli beslenme” konusuyla ilgili neler hatırlıyorsunuz? Söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi “Dengeli beslenme” konusuyla ilgili neler hatırlıyorsunuz? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

Sağlıklı bir yaşam için en önemlisi dengeli beslenmedir. Sabah, öğlen, akşam olarak üç öğün yemek yeriz. Bu yediklerimizde meyve, sebze, et, tavuk, balık, yumurta gibi sağlıklı gıdalar tüketmeliyiz.

Sağlıksız ve dengesiz beslenme bağışıklığımızı düşüreceği için hastalanmamıza sebep olur. Sağlıksız, düzensiz ve dengesiz beslenirsek obezite, çölyak, diyabet gibi hastalıklara yakalanılırız. İhtiyacımız olan besin kaynaklarını yemeli ve sebze meyveleri doğru bir şekilde yıkanmalı temizlemeliyiz.

Sebzelerde besin değeri ölmeyecek şekilde  pişirmeyi öğrenmeliyiz. Sağlıklı bir biçimde büyüyüp gelişebilmemiz için dengeli ve düzenli beslenmeliyiz. Düzenli beslenme vücudumuzun ihtiyacı olan maddeleri zamanında almasıdır. 3 ana öğünümüz birde ara öğünlerimiz vardır. Ana öğünlerde sebze, et, tavuk, balık yediğimiz gibi ara öğünlerde de fındık, fıstık, ceviz, süt, yoğurt, meyve gibi besinler tüketmeliyiz. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

“Dengeli beslenme” konusuyla ilgili neler hatırlıyorsunuz? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 16 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Aziz
error: Kopya Yasak