Ders Notları

Dengeli beslenme nasıl olmalıdır? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Dengeli beslenme nasıl olmalıdır? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dengeli beslenme nasıl olmalıdır? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dengeli beslenme vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinleri alarak ve vücut için zararlı olan besinlerden uzak durarak olmalıdır.


Dengeli beslenme nasıl olmalıdır? Tartışalım.  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dengeli beslenme bir canlının vücut işleyişi içerisinde ihtiyaç duyduğu besinleri alması ve vücuda zarar verebilecek asitli ve zararlı maddelerden korunmasıyla dengeli beslenme olmasıdır.

İnsanların dengeli beslenmenin yanı sıra sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirmelerinin yanı sıra spor yaparak bedeni dinç tutmaları gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Dengeli beslenmek denildiği zaman aklımıza mevsiminde yetişen meyve ve sebzeleri tüketmek evde pişen sağlıklı tencere yemeklerini tercih etmek hazır gıdalar ve dışarıda satılmış olan yiyeceklerden uzak durarak sağlıklı beslenmeyi esas almak olarak değerlendirebiliriz. Dengeli ve düzenli beslendiğimiz zaman sağlıklı birer birey oluruz. Dengeli beslenen insan az hastalanır. Dengeli beslenmenin yanı sıra günün en önemli önlerinden biri olan kahvaltı ihmal etmemek ve besin önderimizin yeterince vitaminli olmasa dikkat etmek yalnız sevdiğimiz yemekler değil vitamin açısından yüksek değere sahip olan yiyecekleri de tercih ederek dengeli ve düzenli beslenebiliriz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.