Ders Notları

Dengeli beslenmek ve spor yapmak sağlığımızı nasıl etkiler?

3. Sınıf Türkçe Dengeli beslenmek ve spor yapmak sağlığımızı nasıl etkiler? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Dengeli beslenmek ve spor yapmak sağlığımız için şarttır. Dengeli beslenmek ve spor yapmak sayesinde kilo alımını normal hale getirerek , ideal kilomuzu korumamız mümkün olabilir.
Kilomuz ideal , vücudumuzda spor ile hareketli geçiyorsa , organlarımız da gerekli işlevlerini yapacak kadar kaliteli çalışacaklardır. Bir çok hastalık dengeli beslenen ve spor yapan insanlara yanaşmaz veya hafif atlatılarak geçer. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Dengeli ve düzenli beslenmenin yanında çok fazla su tükettiğimiz zaman mevsimine göre beslendiğinde saat sağlığımızı bozacak yiyecek ve içeceklerden uzak kaldığımız zaman ve spor hareket egzersiz yaptığımız zaman ne kadar sağlıklı bir ömür sürdüğümüz ve vücudumuzun dinç sağlıklı olduğunu görebiliriz. Bir insan sağlıklı olmak istiyorsa hastalandığı zaman tedavi bulunmalıdır ya da hastalanmadan önce bağışıklığı güçlendirir her zaman vitamini yiyecekleri tercih etmelidir sağlığına dikkat edecek davranışlarda bulunmalıdır sağlığını bozacak davranışlardan uzak durmalıdır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.