Dengeli beslenmekten ne anlıyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Dengeli beslenmekten ne anlıyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Dengeli beslenmekten ne anlıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dengeli beslenmekten ne anlıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Dengeli beslenmek deyince aklımıza sebze meyve gibi yiyecekleri orantılı tükettiğimiz aklımıza gelmektedir. Dengeli beslenmek insan bedeninin sağlıklı ve dinç bir şekilde yaşamına devam etmesi için gereklidir.


Dengeli beslenmekten ne anlıyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Dengeli beslenmek vücudun ihtiyacı olanı kadarını almaktır. Beslenmek denince akla sadece yemek yemek gelmemelidir. Su içmek, meyve yemekte dengeli beslenmenin bir öğesidir.

Düzenli ve eşit miktarda besin alan kişilerin bedenleri daha sağlıklı ve zinde olur. Su, mineral, yağ, protein, vitamin, karbonhidrat gibi besinler, dengeli beslenmek için orantılı olarak tüketilmelidir. Her besin grubu mutlaka alınmalı sevmiyorum, yemiyorum gibi kelimeler kullanılmamalıdır. Yemek zor olsa da zamanla alışılacak ve sevilerek tüketilmeye başlanacaktır.

Ekmek ve çeşitlerinde karbonhidrat bulunur, sebze ve meyvelerde vitamin bulunur. Et, tavuk gibi ürünlerde ise protein bulunmaktadır. Bu üç besin grubunu vücudumuzun ihtiyacı doğrultusunda düzenli olarak mutlaka tüketmemiz gerekmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Dengeli beslenmekten ne anlıyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!