"Denizlerin kirlenmesi, canlıları nasıl etkiler?" Sınıfça konuşunuz. | Forum Sayfa Cevapları

“Denizlerin kirlenmesi, canlıları nasıl etkiler?” Sınıfça konuşunuz.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe “Denizlerin kirlenmesi, canlıları nasıl etkiler?” Sınıfça konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Denizlerin kirlenmesi, canlıları nasıl etkiler?” Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Dünya üzerinde bir çok canlı yaşamaktadır. Bu canlıları karada vede suda yaşayan canlılar olarak ikiye ayırabiliriz. Karalar üzerinde nasıl bir doğa ve canlıların yaşamından oluşan bir tabiat ve düzen varsa denizler içerisinde de karadakiler gibi, yosunlar deniz içerisinde midyeler ve çok fazla balık çeşitliliği bulunmaktadır.


“Denizlerin kirlenmesi, canlıları nasıl etkiler?” Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Günümüzde insanların en büyük besin kaynakları denizler içerisinden tutulan canlılardan oluşmaktadır. Bu canlılar özellikle balıklardır. Balıklar besin değeri yüksek olan önemli bir besin kaynağımızdır. Soframıza gelen bu balıkların sağlıklı ve hastalıksız olmasını istiyorsak denizlerimizi temiz tutmamız gerekir. Nasıl kara üzerinde çevremizi temiz tutmamız gerekirse, denizleri de aynı şekilde kirletmememiz gerekir.

Denizlerin kirlenmesi durumunda insanların besin kaynaklarından olan balıklar, yaşamları olumsuz etkilenerek yok olmaya başlayacaklardır. Denizlere atılan plastikler, torbalar kirli su atıkları deniz içerisinde bulunan bakterilerin vede mikro organizmaların aşırı çoğalmasına sebep olacak, deniz içerisindeki oksijen tükenmeye başlayacak, bunun sonucunda denizlerdeki canlılar zehirli ve sağlıklı olmayan besinler haline dönüşeceklerdir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

“Denizlerin kirlenmesi, canlıları nasıl etkiler?” Sınıfça konuşunuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!