Ders Notları

“Dijital bağımlılık” neleri içermektedir? Çevrenizde dijital bağımlılığı olan insanlar var mı?

8. Sınıf Türkçe “Dijital bağımlılık” neleri içermektedir? Çevrenizde dijital bağımlılığı olan insanlar var mı? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Dijital bağımlılık” neleri içermektedir? Çevrenizde dijital bağımlılığı olan insanlar var mı? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

“Dijital bağımlılık” telefon, tablet, televizyon ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerin fazla kullanımını içermektedir. Çevremizde dijital bağımlığı olan bir çok kişi ve aile vardır.


“Dijital bağımlılık” neleri içermektedir? Çevrenizde dijital bağımlılığı olan insanlar var mı? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

“Dijital bağımlılık” çevremizde var olan kişilerin bilgisayar, cep telefonları, tabletler ve televizyon gibi aletlere olan bağımlılıklarını içermektedir.

Çevrenizde dijital bağımlılığı olan insanlar çok fazladır. Bunlara ; çocuklar başta olmak üzere aileleri de örnek olarak verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Günümüzde dijital bağımlılık olarak bildiğimiz ve çoğu bireyin alışkanlık haline getir diye kullanmış olduğu teknolojik ürünler de çok fazla zaman geçirmesi ve bu ürünlerden ayrılmaması olarak değerlendirilebilir. Özellikle telefon tablet bilgisayar televizyon gibi teknolojik aletleri çok fazla kullanan ve buna da ayrılmak istemeyen alışkanlık haline getirerek bu gibi ürünlerin karşısında saatlerce zaman geçiren kendine sevdiklerinden ve dışarıdaki sosyal hayattan uzak tutan insanların sahip olduğu hastalık olarak değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.