Ders Notları

Dijital ortamda sakladığımız kişisel bilgilerimizin güvenliği konusunda yaşanan sıkıntının sebepleri neler olabilir? Yazınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Dijital ortamda sakladığımız kişisel bilgilerimizin güvenliği konusunda yaşanan sıkıntının sebepleri neler olabilir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dijital ortamda sakladığımız kişisel bilgilerimizin güvenliği konusunda yaşanan sıkıntının sebepleri neler olabilir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dijital ortamda sakladığımız kişisel bilgilerimizin güvenliği konusunda yaşanan sıkıntının sebepleri arasında yeterli güvenliğin alınmaması sonucunda bilgilerin çalınması örnek olarak verilebilir.


Dijital ortamda sakladığımız kişisel bilgilerimizin güvenliği konusunda yaşanan sıkıntının sebepleri neler olabilir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dijital ortamda sakladığımız kişisel bilgilerimizi korumak için anti virüs ve güvenlik duvarlarının korunması gerekmektedir.

Ayrıca Dijital ortamda sakladığımız kişisel bilgilerimizi korunması konusunda alınacak bir diğer önlem ise güvenli ve  şifreli network ağlarının tercih edilmesi gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Dijital ortamlarda kullanmış olduğumuz siteler ve banka hesaplarımız koruma altına alınması gereken önemli bilgiler içerebilir. Ayrıca kimlik bilgilerimiz adresimiz konumumuz ve farklı işlemlerde bulunduğumuz bankalar iş yerleri kuruluşlar gibi bilgilerim açıkça sosyal medyada ve dijital ortamda açıklanması istemiyorsak şifre koyarak veya farklı önlemler alarak bunları koruma altına alabiliriz. Özellikle çocukların 18 yaşından küçük bireylerin paylaşmaması daha doğrudur.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.