Ders Notları

Dil sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

3. Sınıf Fen Bilimleri Dil sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dil sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dil sağlığını korumak için insanların ilk olarak aşırı sıcak ve aşırı soğuk olan yiyecek ve içeceklerden uzak durması sağlığının korunması büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca dilimizin sağlığı için sürekli olarak Doktor kontrolüne giderek dilimiz ve ağzımızda var olan sorunların ve sıkıntıların giderilmesi için doktor kontrolüne belli aralıklarla giderek sağlığımızla ilgili konulara önem vermemiz gerekir.


Dil sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dil sağlığımızı korumak için insanların ilk olarak ağız sağlığına önem vererek dişlerini fırçala malları belli periyotlarla diş doktoruna ve Ağız Sağlığı doktoruna giderek sağlıklarını önem vermeleri büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca dil sağlığımızı korumak için aşırı sıcak ve aşırı soğuk olan yiyecek ve içeceklerden uzak durmamız çok büyük bir önem taşımakla beraber zararlı maddelerin de Ağız yoluyla alınacağından dolayı zararlı maddelerden uzak durmamız dil sağlığı için büyük bir önem arz etmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Dil sağlığımızı korumak için öncelikle önemli sindirim sistemi organlarından biri olan dilimizde sıcaktan ve soğuktan korumalıyız. Çok fazla acı ekşi tuzlu yemek dediğimizi tahriş edebilir. Boğazımıza iltihap olduğu zaman veya dişlerimizde bir sorun olduğu zaman dilimizde sorunlar çıkabilir bunları doktorumuz da paylaşmalı ve tedavi etmeliyiz dilimizin temizliği için muhakkak dişlerimizi fırçalarken ağzımızı çalkalamak temizliği için yeterlidir dilimizin sağlığı elbetteki tahriş edici diğer maddeleri de kullanmaktan geçer.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.