Din, bireyin inanç ve ibadet hayatına nasıl yön verir? Söyleyiniz.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

8. Sınıf Din Kültürü Din, bireyin inanç ve ibadet hayatına nasıl yön verir? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Din, sosyal hayatı düzenlemek içinde gönderilmiştir. İnsanların yalan, aldatma gibi kötü ahlaktan uzak durmalarını ve güzel ahlak, düşkünlere yardım gibi güzel davranışları öğütler.
Bunlara uyan ve Allah’ tan korkan bir insan hakiki manada iman sahibi olursa hayatında güzellikler işlemeye, bir hata yaptığı zaman bundan hemen dönerek pişman olmaya başlar. Din, bireye kalp kırmamak güzel konuşmak gibi öğütleri insanı kelimeleri seçmeye, insanlara kibar davranmak gibi öğütleri, insanlara karşı kibar bir insan olmaya sevk eder. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Din, bireyin inanç ve ibadet hayatına nasıl yön verir? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Din bir toplumda insanları inançlarla bir arada tutan insanlara güzel Allah'a yönlendiren büyük günahlardan bütün hal hatalardan alıkoyan ve toplum içerisinde huzuru güveni ve adaleti sağlayan temel bir kavram olduğunu söyleyebiliriz. İslam dinini benimseyen İslam dinini esas alan kur'an-ı Kerim'de bulunan ayeti ve hadisi şeriflerle kendine yol çizen Bir Müslümanın elbette ki toplum içerisindeki yeri çok farklıdır. İnsanlara güzellikleri kolaylıkları adaleti buyurmaktadır kötülükten ziyan olmaktan ve Büyük günah işlemekten alıp koymaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!