Dinî bayramlarımızın adlarını söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Dinî bayramlarımızın adlarını söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dinî bayramlarımızın adlarını söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : İslam dünyasının kutladı önemli gün ve haftalar vardır önemli günlerden bayramlar milletçe kutladığımız günlerdendir. 2 adet Dini bayramımız bulunmaktadır Ramazan bayramı ve kurban bayramı.


Dinî bayramlarımızın adlarını söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Biz millet olarak paylaşmayı hoşgörülü olmayı her zaman sevmiştir Dini bayramlarımız da bu şekildedir Ramazanda erzak yardımları fitre sadaka verilir yardıma ihtiyacı olanlara yardım ederiz Ramazan bayramlarında eş dost ziyaretleri yapılır büyükler hatırlanır neşeli bir bayram geçirilir.

Kurban Bayramları Allah’ın emrettiği dini vecibelerden Maddi gücü olanların kurban kesmesi bunun  üçte ikisini ihtiyaç sahiplerine dağıtması paylaşması şeklinde dir bizim bayramlarımız insanlarla paylaşmaya onlarla kaynaşmayı büyüklerimize hatırlamamızı sağlar.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Dinî bayramlarımızın adlarını söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Dini bayramlarımızın isimleri Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramıdir.Ramazan bayramında Bir ay boyunca oruç tutar teravih namazı kılar zekat ve fitre verir ibadetlerimize dikkat ederiz.Ramazan ayından sonra Ramazan Bayramı diğer adıyla şeker Bayramı Müslümanların kutladığı dini bayramlar arasındadır.Bu bayramda büyükler ziyaret edilir elleri öpülür küçükler şeker toplar ve birçok hazırlık yapılır. Kurban bayramında maddi durumu iyi olan Müslümanlar kurban keserek bu eti fakirlere ve akrabalarına dağıtırlar.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!