Ders Notları

Doğal anıt ve millî parklara üçer örnek bulalım. Bununla ilgili sunum yapalım.

3. Sınıf Fen Bilimleri Doğal anıt ve millî parklara üçer örnek bulalım. Bununla ilgili sunum yapalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Doğal anıt ve millî parklara üçer örnek bulalım. Bununla ilgili sunum yapalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Doğal anıtlar : Pamukkale Travertenleri, Nemrut Dağı Milli Parkı, Kapadokya

Millî parklar : Beyşehir Gölü Milli Parkı, Uludağ Milli Parkı , Sultan Sazlığı Milli Parkı


Doğal anıt ve millî parklara üçer örnek bulalım. Bununla ilgili sunum yapalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Doğal anıtlar : Ölüdeniz, Manavgat Şelalesi, Cennet ve Cehennem Mağaraları

Millî parklar : Nene Hatun Tarihi Milli Park, Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi
Milli Parkı, Kuşcenneti Milli Parkı

Doğal ve tarihi güzellikleriyle birbirinden güzel değerleri içerisinde barındıran bu güzellikler ülkemizi bir cennet bahçesine çevirmektedir. Sürekli olarak bizlerin bu doğal ve tarihi güzellikleri korumamız gerekmektedir. ayrıca bu güzelliklerim tanıtılmasıyla birlikte ülke ve çevre ekonomisine büyük bir katkı sağlayacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Ülkemizde bulunan doğal anıtlar kendiliğinden oluşmuş doğal güzellikleri dir. Bu gibi doğal anıtlar gezinmeye görülmeye değer ecek yapılarda Iğdır. Milli parklar iste bu gibi yapıların insanlar tarafından yapılması ve gezilecek konuma getirilmesi Ayrıca bir güzellik kaynağıdır. Ülkemizin birçok şehrinde milli parklar vardır. Bu gibi milli parklar insanların güvenli bir şekilde zaman geçirmesi için kurulmuştur. Ayrıca birçok bilgi parti’den çeşitli etkinlikler yapılarak insanlar arasında eğlence ve hoş vakit geçirme imkanı sağlanır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.