Ders Notları

Doğal Çevre Nasıl Korunabilir?

3. Sınıf Fen Bilimleri Doğal Çevre Nasıl Korunabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Doğal Çevre Nasıl Korunabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Doğal çevre, atıkların denize dökülmemesi, hava kirlenmesinin önüne geçilmesi, insanların kaliteli yakıt kullanmaları gereksiz atıklar yapılmaması gibi önlemlerle korunabilir.


Doğal Çevre Nasıl Korunabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Doğal çevre insanların sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri için olmazsa olan yerdir.  Doğal çevrenin korunması insanların sağlığı açısından büyük önem taşır. Doğal çevrenin önemi büyük olduğu için korunması da o denli önemli ve büyüktür.  Doğal çevrenin korunması için; atıkların denize dökülmemesi, hava kirlenmesinin önüne geçilmesi, insanların kaliteli yakıt kullanmaları gereksiz atıklar yapılmaması gibi önlemler gerekmektedir. Gereksiz atıklar, kimyasal kullanımın artması ve çevrenin kirletilmesi veya nesli tükenen hayvanların korunmaması gibi tüm düzeni bozan hareketler tehlikelidir. Bu yanlış yapılan hareketlerin hepsi doğal çevreye zarar verir. Doğal çevremizi korumalı ve ona sahip çıkmalıyız ki mutlu ve sağlıklı bir hayat bizim ve geleceğimizin olsun.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Doğal çevre bozulmadan kalabilmesi için ve Doğal çevrede bulunan hayvanların ve bitkilerin korunması için insanların bilinçli olması çok önemlidir. Çünkü insanlar Doğal çevrenin çalışmak yerleşim yeri yapmak ve birçok konuda kullanmak için boza bilirler. Doğal çevrede bulunan doğal yapılar ve hayvanlar zarar gördüğü zaman çevremizde hızla kirlenebilir. Çevremizde bulunan oksijen kaynağı olan ağaçların kesilmesi doğru bir davranış değildir. Ağaçlar bizim oksijen temiz ve doğal kaynaklarımız dır. Bu sebeple doğal çevremizi temiz tutmak ve doğal çevre bizim doğallığını korumak gerekir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.