Ders Notları

Doğal çevrenin korunmasını neden önemli olduğunu açıklayınız.

3. Sınıf Fen Bilimleri Doğal çevrenin korunmasını neden önemli olduğunu açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Doğal çevrenin korunmasını neden önemli olduğunu açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanlar doğal çevre üzerinde yerleşir ve yaşarlar. İnsanları ihtiyacı olan barınma, beslenme, nefes gibi bütün ihtiyaçları doğal çevreden karşılanır. Bunun için doğal çevre insan hayatı içi önemli ve gereklidir.


Doğal çevrenin korunmasını neden önemli olduğunu açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Doğal çevre insanların yaşamsal faaliyetlerini karşıladıkları yerdir. İnsanlar doğal çevreden oluşan havayı ve suyu kullanır bu sayede gıda, barınma , elektrik ve başka bütün ihtiyaçlarını bu şekilde giderirler. Doğal çevre bu yüzden insanların sağlıklı yaşamaları ve ihtiyaçları gerektiği şekilde karşılamaları için olmazsa olmazdır.  Bu yüzden eğer doğal çevre sağlam ve olduğu gibi ise insanların aldığı verim ve sağlıkları da o derecede iyi eğer bozuldu ise o derece de insanların sağlıkları da etkilenecektir. Bu yüzden doğal çevre korunmalıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Doğal çevrenin korunması elbette ki bütün canlılar için gerekli ve oldukça önemlidir. Doğal çevreyi kirletmemek ve doğal çevreyi yok etmemek elbette ki insanların elindedir. Doğal çevrenin temiz kalması ve insanlar tarafından yok edilmemesi özellikle hayvanlar için oldukça gerekli olan tertemiz ve yaşanılabilir ortamların sağlanması amaç edilir. İnsanlar çeşitli amaçlarla bozmuş olduğu doğal ortamları yeniden kazandırmak ağaçlandırmak veya temiz tutmak elbetteki elimizdedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.