Ders Notları

Doğal çevrenin önemini kısaca yazınız.

3. Sınıf Fen Bilimleri Doğal çevrenin önemini kısaca yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Doğal çevrenin önemini kısaca yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Doğal çevre dediğimiz zaman aklımıza tabiatın insanların etkisi olmadan kendiliğinden oluşturduğu düzen gelmektedir.

Bu düzen içerisinde ağaçlar, çiçekler, bitkiler, böcekler, toprağın doğal yapısı güneş, nehir, deniz, göl bu alanlarda yaşayan kuşlar balıklar kurt, ayı, yılan gibi doğada yaşayan her şey aklımıza gelmektedir.


Doğal çevrenin önemini kısaca yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için hava, su, toprak, besinler vede tüm canlıların yaşayabileceği bir ortak yaşam alanı gerekmektedir.

Canlılar ancak ihtiyaçlarının karşılanabildiği ortamlarda yaşamlarını sürdürebilirler.

Doğal çevre zarar gördüğü zaman doğal çevrede yaşayan hayvanlar ve bitkiler besin zincirine devam edemez, yaşam alanları daralır, bunun sonucunda nesilleri tükenme noktasına gelebilirler.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Doğal çevrenin önemi yalnız insanlar için değil hayvanlar ve bitkiler içinde değerlidir. Çünkü doğal çevre dediğimiz ağaçlar ormanlar denizler akarsular ve sahip olduğumuz yaşadığımız yeryüzü şekilleri sağlıklı bir şekilde ve bilinçli bir şekilde temiz bırakıldığı zaman insanların yaşamlarını sürdürebilmesi için gerekli olacak ortamı hazırlar. İnsanların hızla doğal çevreyi kirletmesi ve yok etmesi demek hayvanlar ve bitkiler için çoğalmak ve yaşamak gibi doğal hakların elinden alınması demektir Ayrıca ormanlarımızın ve denizlerimizin kirletilmesi ve yok edilmesi insanların nefes alacak ve yaşam alanlarını destekleyecek ortamlarında yavaş yavaş tükeneceği ne işarettir bu sebep ne elimizden geldiği kadar çevreyi kirletmemeliyiz yerlere çöp atmamalıyız denizlerimizi temiz tutmalı bilinçsiz ve izinsiz bir şekilde avlanma malı ağaçlarımızı kesmemeli ve kullanmış olduğumuz tüketmiş olduğunuz tüm ürünleri dikkatli ve düzenli bir şekilde kullanmalıyız

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.