Ders Notları

Doğal kaynakların bilinçsiz şekilde tüketilmesi hangi sorunlara yol açmaktadır? Sizler bu sorunlara nasıl çözüm üretebilirsiniz? Söyleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Doğal kaynakların bilinçsiz şekilde tüketilmesi hangi sorunlara yol açmaktadır? Sizler bu sorunlara nasıl çözüm üretebilirsiniz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Doğal kaynakların bilinçsiz şekilde tüketilmesi hangi sorunlara yol açmaktadır? Sizler bu sorunlara nasıl çözüm üretebilirsiniz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Doğada doğal yollarla bulunan hava su toprak gibi elementler doğal kaynaklara girer doğada bulunan bu zenginlikleri hiç bitmeyecek gibi kullanmamızın sonucunda tükenmesi ile karşı karşıya kalırız. Fabrikalardan çıkan karbonmonoksit gazların gökyüzünde bulutlarla karışmasıyla Yağmur olarak yağdığında yeryüzündeki toprakların kalitesini düşürür. Suyun beslenme değerini düşürür bunun sonucunda toprağın veriminin düşmesi ile tarımda azalmalar yaşanır su içerisinde yaşayan canlıların ölmesine sebep olur bunun sonucunda doğal kaynaklarımız tükenmeye başlar.


Doğal kaynakların bilinçsiz şekilde tüketilmesi hangi sorunlara yol açmaktadır? Sizler bu sorunlara nasıl çözüm üretebilirsiniz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesi insanlar için gelecekteki yaşam olanaklarının azalması konusunda en büyük tehlikedir. Toprak su hava  gibi şeyler doğal kaynaklardır fabrikaların hızlı bir şekilde çevreyi kirletmesi toprağın kalitesini düşürmekte bu kirliliğin suya karışması ile Sudaki canlıların ölümü gerçekleşmekte ve Doğada Bir yok olma sirkülasyonuna sebep olmaktadır bilinçsizce tüketilen sular suların tükenmesine toprağım kuraklaşma sına ormanların yok edilmesi çölleşmeye sebep olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Doğal kaynaklarımızı bilinçsiz ve düzensiz bir şekilde tükettiğimiz zaman zaten küresel ısınma ve uzun nüfus artışıyla tükenmekle karşı karşıya olan doğal kaynakları bilinçsiz bir şekilde bitirilmiş ve sağlığımızı yeni nesillerin hayatına ciddi şekilde etkilemiş oluruz. Doğada bulunan doğal kaynaklar insan hayatının yaşamını sürdürmesi için gereklidir. Doğal kaynakları bilinçsiz bir şekilde israf edilerek tüketilmesi ve insanların doğal kaynakları ve doğal çevreyi yok etmesi eder de yaşayabilecek canlıların sağlığını ve yaşamını ciddi şekilde etkileyebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.