Ders Notları

Doğru kitap seçimi niçin önemlidir? Örneklerle açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe Doğru kitap seçimi niçin önemlidir? Örneklerle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Doğru kitap seçimi niçin önemlidir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bir kişisinin gelişiminin doğru bir şekilde gerçekleşmesi için doğru kitap seçimi çok büyük bir önem taşımaktadır. Eğitici, bilgilendirici, örf ve adetlerimize uygun kitap seçimi bizleri gelecekte başarının kapılarını açacaktır.


Doğru kitap seçimi niçin önemlidir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Doğru bir kitap seçimi bireyin gelişimi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bireylerin en iyi şekilde gelişebilmesi için ilk olarak ihtiyacı olan bilgileri kitapları almaktan geçmektedir. Bu kitapların kendimize uygun bir şekilde seçilmesi bizlere başarıyı getirecek olan altın anahtardır.

İşte bu nedenle kendimize göre yani eksikliklerimizin neler olduğu, okuma bilgilerimiz, örf ve adetimiz, kelime zenginliği ve dil özelliklerine göre kendimize göre en uygun kitabı seçmemiz gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Okuduğumuz kitabın yaşımıza uygun olması çok önemlidir yaşımıza uygun olan kitabı tercih ettiğimiz zaman o kitaptan tam bir şekilde yararlanabiliriz Ayrıca okuduğumuz kitabın kendi ahlakı duygularımıza da uygun olması da önemlidir seçmiş olduğumuz kitapları öncelikle araştırmalı yazar hakkında bilgi edinmeli kitabın arka tarafında yer alan kitap özetini okuyarak kitabımızı tercih etmeliyiz Ayrıca okuduğumuz kitabı eğer kütüphaneden alıyorsak kütüphane görevlisinden yardım isteyerek yaşımıza ve isteğinize göre kitabı tercih etmemize yardımcı olabilir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.