Ders Notları

Dostluk dürüstlük sabır adalet sorumluluk saygı sevgi vatanseverlik yardımseverlik değerlerimizden yola çıkarak bir şiir yazınız.

7. Sınıf Türkçe Dostluk dürüstlük sabır adalet sorumluluk saygı sevgi vatanseverlik yardımseverlik değerlerimizden yola çıkarak bir şiir yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dostluk dürüstlük sabır adalet sorumluluk saygı sevgi vatanseverlik yardımseverlik değerlerimizden yola çıkarak bir şiir yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kimseye benim gibi ,sev diyemem ki,
Sevdamı sergilesem ,oda severmi ki
Kutsal sevdaları duymuyorsa yüreği
Görmüyorsa gözleri,görmeyen gözlerine körmü demeli, sevgiden anlamaz mı demeli


Dostluk dürüstlük sabır adalet sorumluluk saygı sevgi vatanseverlik yardımseverlik değerlerimizden yola çıkarak bir şiir yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan benim vatanım, varlığımın tek nedeni,
Ezan Bayrak bu millet;gaziler, şehitler diyarı

Damar damar uluçınar  zikrediyor yaprağı,
Cihanın üçü beşi birden , yorgun vatan toprağı.

Hilal ağladı yıldız ağladı , ağır yükü pek ağır

Gabardan cudiye alınma yoksa sonun hafakan!

Bu hainlik nedir! Sağ sol demeden Bu vatan bizim.

Yunus, Mevlana,Hacı Bektaş, Pir Sultan  bizim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir dost kazanmak elbetteki sabır yardımlaşma empati kurma merhametli olma ve adaletli olmak gibi temel haklardan geçtiğini söyleyebiliriz bir dost edindiğimiz zaman arkadaşımızın da hataları olabilir biz evimizde hataları olabilir bu hataları görmezden gelerek elbetteki orta yolu bularak birbirimize sevginizi göstermek bu dostluğumuzu güçlendirmek elbette ki oldukça güzel bir davranıştır. Bunun yanı sıra bir toplum içerisinde bulunduğumuz zaman yardımlaşmak dayanışmak ve birbirimize karşı her zaman sorumluluklarımızı bilerek davranmak toplum içerisindeki mutluluğu güveni ve adaleti korumaya yeterlidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.