Ders Notları

Dostlukların unutulmamasında haberleşmenin önemi nedir?

3. Sınıf Türkçe Dostlukların unutulmamasında haberleşmenin önemi nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dostlukların unutulmamasında haberleşmenin önemi nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Dostlukların unutulmamasında haberleşme büyük bir önem taşımaktadır. Dostlukların devam etmesi için insanların sürekli olarak birbirleriyle iletişim halinde olması ve birbirlerinin hayatları içerisinde yer almaları gerekmektedir. İnsanların dostlukları ancak bir arada sürekli olarak sevinçleri, üzüntüleri, sıkıntıları paylaştıkça devam etmektedir.


Dostlukların unutulmamasında haberleşmenin önemi nedir?  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Dostluklar insanların sosyal hayatları açısında büyük bir önem taşıyan bir konu olarak kabul edilmektedir. Dostlukların unutulmamasında haberleşme büyük bir önem taşımaktadır.

Dostlukların unutulmamasında haberleşmenin önemini anlatan atasözü ” Gözden ırak olan gönülden de ıraktır.” atasözü ile iyi bir şekilde anlatılmaktadır.

Sonuç olarak dostlukların devam etmesi, dostlukların sağlam bir yapıya oturtulması için bizlerin sürekli olarak dostlarımızın halini sormaya, sıkıntıları, üzüntüleri ve sevinçlerini paylaşmamız gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hamdiye dedi ki:

    Dostlukların unutulmamasında haberleşme çok  önemlidir. Birbirimizi göremediğimiz zaman haberleşmemiz gerekir. Çünkü birbirimizle haberleşdiğimizde birbirimizi gördüğümüz kadar özlemlerimizi gideremesekte yine de az da giderebiliriz.Birbirimizle haberleştiğimde birbirimizi özlediğimizi anlarız ve daha da mutlu oluruz.Arkadaşlık çok güzel bir şey.Arkadaşlarımız bizim kötü günde de iyi günde de yanımızda olmak için varlar.

  2. Merve dedi ki:

    Günlük hayatımızda kullandığımız ulaşım ve iletişim araçları dostlarımıza ve yakınlarımızla diyalog kurmamıza ve ilişkilerimizi sağlamlaştırma mıza yardımcı olur uzakta kalmış bir arkadaşımıza görebilmek için iletişim araçlarının görüntülü sistemlerini kullanabiliriz ayrıca günlük hayatımızda ulaşım çok kolaydır ulaşım sayesinde özlediğimiz ve görmek istediğimiz birçok arkadaşımızı görebiliriz teknoloji sayesinde bu imkanlar çok kolaydır eskiden ulaşım ve iletişim çok zordu bu sebeple özlediğimizde iletişim kuramadığımız birçok akrabam bu da uzak alabiliyorduk

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.