Ders Notları

Dua kavramının anlamı ile ilgili neler biliyorsunuz?

5. Sınıf Din Kültürü Dua kavramının anlamı ile ilgili neler biliyorsunuz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Dua kavramı, insanları Yüce Allah c.c.’den bir şey isteme yakarma, iletişim olanağıdır. Dua bir insanın en güzel silahıdır. Yüce Allah c.c. tarafından bizlere verilen hiç bir şey onun yanında çok değildir. İşte bu nedenle bi inanalar olarak Yüce Allah c.c.’den dualarımızla istemeli ve onu hoşnut etmeliyiz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Dua etmek Allahu Teala yönelmek azalt Aydın istemek tövbelerimizi kabulünü istemek Erhan bir herhangi bir konu hakkında Allah’a tahliye yenilerek bu konunun çözülmesini istemek sıkıntılarımız da zor zamanlarımızda Allah’a yönelerek iletişim kurmak anlamına geldiğini söyleyebiliriz her mümin bolca dua etmelidir dua etmek her zor durumun çözümü gibidir dua etmek Allahu Teala ile iletişim gibidir dua etmeyi bolca yapmalıyız dua ettiğimiz zaman salavat çekebilir ayeti kerime okuyabilir veya estağfirullah el azim çekebiliriz ayrı dua ettiğimiz zaman duaya Bismillahirrahmanirrahim de başlayabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı