Ders Notları

Dünya barışına katkı sağlamak için neler yapılabilir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Dünya barışına katkı sağlamak için neler yapılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dünya barışına katkı sağlamak için neler yapılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dünya barışına Katkı sağlamak için insanları empati saygı ve hoşgörü politikası ile beraber birbirine destek çıkmaları ve uluslararası örgütler ile beraber ekonomik olarak destekleyerek dünyada var olan  Sıkıntılarım çözülmesi gerekmektedir.  Dünyada var olan sıkıntıları çözülmesi ile beraber dünya barışı kolay bir şekilde sağlanacaktır.


Dünya barışına katkı sağlamak için neler yapılabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dünya barışına Katkı sağlamak için insanların sürekli olarak birbirine destek çıkan çıkmak çıkması ekonomik çıkarların bir köşeye bırakılarak toplumsal refahın en üst seviyede tutulması insanların ihtiyaçlarının karşılanması ve geri kalmış ihtiyacı olan ülkelere uluslararası kuruluşlarla yardım etmekle beraber dünyanın barışını kolay bir şekilde sağlanacağını ifade etmek mümkün olacaktır.

İşte bu nedenle bizlerinde Ülkemizin ve vatandaşların da sürekli olarak yardıma muhtaç olan ülkelere yardım etmemiz destek çıkmamız ve sürekli olarak sosyal platformlarda barış için gerekli olan ifadeleri kullanarak belli bir algı oluşturmamız ve devlet eliyle de olsa milletvekili ve de olsa yardımlarla beraber sıkıntıları çözerek dünya barışını sağlamamız büyük bir önem taşımaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Dünya barışına katkı sağlamak için öncelikle kendi toplumumuz içinde olan huzuru mutluluğu ve barışı korumak ve desteklemek gerekir. Savaşın olduğu bir ülkede insanlar mutlu ve huzurlu yaşayamaz gerekli olan yaşam şartlarından faydalanamaz bir çok mağdur hak ve özgürlüklerini taşıyamaz ve o toplumda yaşanacak bir ortam olmaz. Bu sebeple dünyanın barışı demek her ülkenin huzuru ve mutluluğu için gerekli olan bir politikadır. Savaşlarda olursa olsun yıkıcı ve yıpratıcı dır. Dünya barışını desteklemek amacıyla devamlı karışımlarda bulunmalı haklının yanında olmalı barışı desteklemeli ve bu konuda yöneticilerimizin tarafında olarak barışı her zaman dünyanın huzuru ve mutluluğu için istemeliyiz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.