Dünya çevresinin bu denli çöp olarak kullanılması daha sonraki yıllar için ne gibi tehlikeler doğurabilir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Dünya çevresinin bu denli çöp olarak kullanılması daha sonraki yıllar için ne gibi tehlikeler doğurabilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Dünya çevresinin bu denli çöp olarak kullanılması daha sonraki yıllar için ne gibi tehlikeler doğurabilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Dünya çevresinin bu denli çok olarak kullanılması hem astronotların hayatında riske sokmakta hem de bu çöplerin düşük biri olsada olsa bile hareket eden cisimlere çarpması sonucunda dünyanın ve diğer gezegenlerin zarar görmesi söz konusu olabilir.


“Dünya çevresinin bu denli çöp olarak kullanılması daha sonraki yıllar için ne gibi tehlikeler doğurabilir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Dünya çevresindeki uzayın bu denli kirletilmiş olması her açıdan risktir.

Uzay çalışmaları teknolojinin gelişmesiyle beraber hız kazanmış ve insanlar uzayda yaşamı mümkün kılmak için çalışmalarını hızla sürdürmektedirler.

Yerçekiminin olmaması bu cisimlerin astronotlara, uzay araçlarına veya uydulara çarpma riskini az da olsa barındırmaktadır.

Ya da bu cisimlerin herhangi bir uyduya çarpması sonucunda dünyamız bile bundan zarar görebilir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Dünya çevresinin bu denli çöp olarak kullanılması daha sonraki yıllar için ne gibi tehlikeler doğurabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Uzayın kirletilmesi ve uzayda bulunan çöpler orada bulunan gezegenlere zarar verebileceği gibi keşfe çıkan astronotların çeşitli kazalar yapmasına sebep olabilir uzay kirliliği önlenebilir uzay kirliliğinin önüne geçmek için çalışmalar yapılmalıdır uzay kirliliğinin önüne geçmek için dikkatli olunmalıdır uzay çöpleri elbetteki tüm gezegenlere Zarar verebileceği gibi canlıların yaşamış olduğu dünyaya da zarar verebilmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!