Dünya ve Ay arasındaki hareket ilişkisini, bu ilişkinin yol açtığı sonuçları ve bunların günlük hayata etkisini yazınız.


Fen Bilimleri Öğretmeni

Bitti 7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Dünya ve Ay arasındaki hareket ilişkisini, bu ilişkinin yol açtığı sonuçları ve bunların günlük hayata etkisini aşağıdaki noktalı yerlere kendi cümlelerinizle yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Dünya ve Ay arasındaki hareket ilişkisini, bu ilişkinin yol açtığı sonuçları ve bunların günlük hayata etkisini aşağıdaki noktalı yerlere kendi cümlelerinizle yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Ay, Dünya ile Güneş arasında girip güneşin ışınlarının dünyaya ulaşmasını engellediği zaman Güneş tutulması görülür ve gündüz olsa bile dünya kısa bir süreliğine kararır.

Ay dünya etrafında bir yılda 12 kez dolanır. Ay, Dünya ile Güneş arasına bir yıl içinde 12 kez girerek ay evrelerini oluşturur.


“Dünya ve Ay arasındaki hareket ilişkisini, bu ilişkinin yol açtığı sonuçları ve bunların günlük hayata etkisini aşağıdaki noktalı yerlere kendi cümlelerinizle yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Ay evreleri yaklaşık olarak 29 güne tamamlanır ve buna bir ay denir.

Ay, dünya etrafında bir defa döndüğü zaman aynı şekilde kendi etrafında da bir kez döner.

Dünyadan aya baktığımız zaman ayın hep aynı tarafı görünür. Bunun nedeni ise kendi ekseni etrafında ve dünyanın etrafında dönme hızının aynı olmasıdır.

Ay’ın Dünya’dan görünmeyen kısmına ayın karanlık yüzü denmektedir.

Ay Birgül Dünya ve Güneş’in etrafında batıdan doğuya doğru döner. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Dünya ve Ay arasındaki hareket ilişkisini, bu ilişkinin yol açtığı sonuçları ve bunların günlük hayata etkisini yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!