Ders Notları

Dünyada nereler doğal çevreyi oluşturur?

3. Sınıf Fen Bilimleri Dünyada nereler doğal çevreyi oluşturur? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dünyada nereler doğal çevreyi oluşturur?konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Doğal çevre; insanların etkisi olmaksızın doğada oluşan yerlerdir. Ova, platolar, ormanlar, denizler, okyanuslar, buzullar, mağaralar ve peri bacaları bunlara örnektir. Bu yapıların hepsi doğal çevreyi oluşturur.


Dünyada nereler doğal çevreyi oluşturur? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Dünya da ovalar, platolar, ormanlar, denizler, okyanuslar, buzullar, mağaralar ve peri bacaları gibi bütün insan gücü olmaksızın var olan yapılar doğal çevreyi oluşturur. Doğal çevreni oluşumunda insanların katkısı yoktur. Yaratıcı tarafından yüzyıllardır olan bir Dünya düzeni ve Dünya ‘ da olan etkileşimler, tabiat olayları sebebi ile oluşan yerlere doğal çevre ismi verilmektedir. Doğal çevrenin üzerinde insanlar yapay çevre dedikleri yapıları oluştururlar. Elektrik üretimi, yaşamak, beslenme ve barınma gibi  temel ihtiyaçlar bu doğal çevrenin üzeride kurulan yapay çevre de gerçekleşir. Doğal çevre ise insanlara bu olanakları verir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Çevremizde bulunan ormanlar ovalar platolar akarsular doğal yeşil alanları Ayrıca gördüğümüz çevre doğal ortamı oluşturmaktadır. Doğal ortamda yaşayan hayvanlar ve bitkiler sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilirler. Doğal ortamda bulunan hayvanların ve bitkilerin yaşam biçimlerini değiştirmemek için insanların doğal ortamı kirletmemesi ve yok etmemesi çok önemlidir. İnsanlar yerleşmiş oldukları yerleri ve burada bulunan doğal çevreleri bozdukları zaman vekilin ettikleri zaman dünyanın yapısı bozuk olabilmekte ve küresel ısınmaya sebep olabilmektedir. Doğal ortamlarda bulunan bitkiler ve ağaçlar oksijenimizdir. Doğal çevreyi ne kadar bozmazsa queue ne kadar yapısını değiştirmezsek Ayrıca doğal çevreleri ağaç dikerek ve koruyarak çoğaltır Sak tüm canlıların yaşamlarını etkileyecek bir ortama sahip oluruz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.