Ders Notları

Dünyanın eğitim yönünden en gelişmiş ülkeleri hakkında araştırma yapınız.

6. Sınıf Türkçe Dünyanın eğitim yönünden en gelişmiş ülkeleri hakkında araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Dünyanın eğitim yönünde en gelişmiş ülkelerin örnek vermek gerekirse İsviçre Kanada Japonya Güney Kore Hollanda Singapur ve Rusya dünyada eğitim alanında gelişmiş en büyük eğitim sistemlerine sahip olduklarını ifade edebiliriz.
Dünyada eğitim yönünden gelişmelerinin nedeni sınıfların belli bir seviyede öğrenci kapasitesi alması eğitim sisteminin en iyi şekilde öğrencinin anlamı odaklı olması onları fikirlerini ifade edebilecek ve kendi özelliklerine göre kendilerini geliştirecek sistem üzerine kurulu olmasından kaynaklanmaktadır.
Ezberci eğitim sisteminin dışında daha çok bireysel ve kendi özelliklerine göre eğitim mekanizmaları oluşturulmuş gerek spor gerekli eğitim gerekse yazarlık konusunda öğrencilere büyük destekler verilerek onları teşvik ederek eğitim sistemi güçlenmiştir.
Bu değişikliklerle beraber yukarıda saydığımız ülkelerden birçok Nobel ödülü kazanmış olan doktorlar yazarlar ve büyük eğitimciler çıktığını ifade edebiliriz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkçe ders kitabında araştırma ödevimiz olan dünyada bulunan en gelişmiş eğitime sahip olan ülkelere örnek vermek istediğimiz zaman bu kadar bilgilenmek istediğimiz zaman her sana tüm derslerimizde güzel cevaplarına ödevimizi tamamladığımız ödevlerimizi bize yardımcı olan ödevlerimizi hemen hızlı bir şekilde yapmamızı destek veren Forum sayfa sitesini ziyaret ederek buradaki cevaplar ve bilgilerle ödevimizi yaptık verdiğiniz cevapları bilgiler çok güzel her zaman çevremdeki insanlara ve sınıf arkadaşlarımı her zaman bu siteye bakarak ödevlerini yapmalarını tavsiye ediyorum çünkü ben bu siteyi araştırdığım dan beri ve abone olduğundan beri tüm derslerin de daha başarılıyım ve daha çalışkanım.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.