Dünya'nın kaç çeşit hareketi vardır? Bunların sonuçları nelerdir? Araştırınız. | Forum Sayfa Cevapları

Dünya’nın kaç çeşit hareketi vardır? Bunların sonuçları nelerdir? Araştırınız.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Dünya’nın kaç çeşit hareketi vardır? Bunların sonuçları nelerdir? Araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dünya’nın kaç çeşit hareketi vardır? Bunların sonuçları nelerdir? Araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Dünyanın dönüş hareketleri dünya küre şeklindedir. Kutuplardan basık, ekvatordan şişkindir. Dünya yuvarlak olduğu için bir taraftan aydınlıkken diğer tarafı karanlıkta kalır.

Dünyamızın günlük hareketleri sonucunda bir günlük hareket oluşur. Bir günde yirmi dört saat gece ve gündüz oluşmaktadır.Dünyanın güneş etrafımda dönmesi sonucu bir yıllık hareket oluşur. Bir yıl içerisinde dört mevsim on iki ay bulunmaktadır.


Dünya’nın kaç çeşit hareketi vardır? Bunların sonuçları nelerdir? Araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Dünyanın iki çeşit hareketi vardır. Birinci hareketinde kendi ekseni etrafında döner, ikinci hareketinde güneşin etrafında döner.

Kendi etrafında döndüğü zaman 24 saat oluşur. Bundan dolayı dünyanın kendi etrafında dönüşü günlük harekettir. Bir gün 24 saat gece ve gündüz oluşur. Dünyanın güneş etrafında dönmesi sonucu izlediği bir yörünge vardır.Güneşin etrafında dönüşünü 365 gün 6 saatte tamamlar.

Dünya güneş etrafında dönerken aylar oluşur. Yaz günleri günler daha uzunken kış günleri ise geceler daha uzundur.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Dünya’nın kaç çeşit hareketi vardır? Bunların sonuçları nelerdir? Araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak